Το Voés Festival επιστρέφει για δεύτερη χρόνια στο Χιονοδρομικό Κέντρο Ζήρειας, μετά την επιτυχημένη πρεμιέρα του 2023, το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Ιουλίου και κρατά την υπόσχεση που έδωσε!
Για ένατη συνεχή χρονιά, το Φεστιβάλ Κλασικής Μουσικής Κουφονησίων συνεχίζει να ενώνει τη Δύση με την Ανατολή και το Βορρά με το Νότο και το παρελθόν με το μέλλον.
Το φετινό Sani Festival έχει την τιμή να φιλοξενεί ένα ιστορικό μουσικό αφιέρωμα για τον εορτασμό των 100 χρόνων ζωής ενός από τους σημαντικότερους και διεθνώς καταξιωμένους Έλληνες μουσικοσυνθέτες όλων των εποχών, τον Μίμη Πλέσσα.
Στο πιο μαγικό σημείο του νησιού, στο δυτικό του άκρο, εκεί που ο ήλιος και πάλι θα πέφτει, κρατήσαμε την υπόσχεση μας και το φεστιβάλ της Χρυσοπηγής συνεχίζει να μεγαλώνει και να δυναμώνει.
Για ένατη συνεχή χρονιά, το Φεστιβάλ Κλασικής Μουσικής Κουφονησίων συνεχίζει να ενώνει τη Δύση με την Ανατολή και το Βορρά με το Νότο και το παρελθόν με το μέλλον.
Στο πιο μαγικό σημείο του νησιού, στο δυτικό του άκρο, εκεί που ο ήλιος και πάλι θα πέφτει, κρατήσαμε την υπόσχεση μας και το φεστιβάλ της Χρυσοπηγής συνεχίζει να μεγαλώνει και να δυναμώνει.
Το Μουσικό Φεστιβάλ Χίου επιστρέφει στο καθιερωμένο ετήσιο καλοκαιρινό του ραντεβού και φέτος, με ένα πλούσιο και πολυσυλλεκτικό πρόγραμμα εκδηλώσεων που θα γεμίσουν για δύο εβδομάδες το νησί με μουσική, τέχνη, νεανική ενέργεια και διάδραση!
Ο Σύλλογος Νεολαίας Ελάτειας μας προσκαλεί στο 11ο Μουσικό Φεστιβάλ Ελάτειας, για να ζήσουμε όλοι μαζί μία μοναδική εμπειρία σε μια υπέροχη τοποθεσία μέσα στη φύση ανάμεσα σε πλατάνια, πεύκα και ρυάκια.