search

ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Παρασκευή 27 + Σάββατο 28 Μαΐου στο Six d.o.g.s., με είσοδο ελεύθερη

ENCORE vol. 1

Παρασκευή 27 + Σάββατο 28 Μαΐου

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:00

Είσοδος Ελεύθερη

Το six d.o.g.s αποχαιρετά την Άνοιξη ανοίγοντας ένα νέο κεφάλαιο στη φεστιβαλική του ιστορία. Το ENCORE, κάτι μεταξύ best of περίληψης της σεζόν που τελειώνει και showcase της μουσικής που έρχεται, θα καταλάβει όλους σχεδόν τους χώρους του six d.o.g.s φιλοξενώντας δεκάδες live και dj acts για περισσότερες από 10 ώρες κάθε μέρα.

Από το Gig Space στο Project Space και από εκεί στο -1, που κάνει ανεπίσημη πρεμιέρα και σας περιμένει να το ανακαλύψετε στα βάθη της Αβραμιώτου, από το σούρουπο ως την αυγή, η μουσική και τις δυο ημέρες θα καλύψει ένα ευρύτατο ηχητικό φάσμα σε ένα πανηγυρικό encore της σεζόν 2015-16.

1η Μέρα Παρασκευή 27 Μαΐου:

GIG SPACE   

21.00 - 21.45: Theodore
21.45 - 22.30: Le Page
22.30 - 23.15: Kenny Freq
23.15 - 00.00: Trip
00.00 - 00.45: Panda Blue
00.45 - 01.30: Holy Limbo
01.30 - 02.15: Bonze's Fuel

PROJECT SPACE   

21.30 - 22.15: Echo Canyon
22.15 - 23.00: Στυλιανός Τζιρίτας
23.00 - 23.45: Bogart
23.45 - 00.30: Film Jacket 35
00.30 - 01.15: Pirates City

-1 (BASEMENT)   

22.00 - 22.45: Wham Jah
22.45 - 23.30: Waλves
23.30 - 00.15: FELIZOL IS DEAD
00.15 - 01.00: Colour for a Rebel
01.00 - 01.45: State of Da Boom
01.45 - 02.30: Rattler Proxy
02.30 - 03.30: Dream Weapons
03.30 - 04.30: Beatnik
04.30 - 05.30: Simos Ares Β2Β Mr. M
05.30 - 06.30: Jerm B2B A. Metz

2η Μέρα Σάββατο 28 Μαΐου:

GIG SPACE   

21.00 - 21.45: Empty Frame
21.45 - 22.30: The Underdogs
22.30 - 23.15: LYD Quartet
23.15 - 00.00: Dury Dava
00.00 - 00.45: Τρικάβαλο
00.45 - 01.30: Cellar Dogs
01.30 - 02.15: Black Body Radiation

PROJECT SPACE   

21.30 - 22.15: Sons of Zevedeus
22.15 - 23.00: agoriastonilio
23.00 - 23.45: Πικάπ band
23.45 - 00.30: SmackingLips
00.30 - 01.15: Vinyl Suicide

-1 (BASEMENT)   

22.00 - 22.45: Dar E-Mehr
22.45 - 23.30: The Wrinkled Suits
23.30 - 00.15: Rita Mosss
00.15 - 01.00: Friend of Gods
01.00 - 01.45: Chonoboros
01.45 - 02.30: Deathcrop Valley
02.30 - 03.30: Ιωάννης Ο Βίαιος
03.30 - 04.30: Alex Dimou
04.30 - 05.30: Pan
05.30 - 06.30: K.atou